Zprávy za rok 2017

Zpráva starosty SDH kde dni 27. 1. 2018

Rok 2017 jsme měli jako vždy nabytý. Už od začátku roku jsme objížděli výroční valné hromady ostatních sborů. Také jsme přes zimu opravili soutěžní stroj PS18 se kterým jsme od dubna začali trénovat.

První soutěž, na které jsme byli, byl námi pořádaný memoriál Josefa Průška. Soutěže se zúčastnilo celkem 21 týmů. Všem našim týmům se dařilo a umístili se na medailových pozicích. Nejlépe na tom byla stará garda, která byla první. Ženy a děti byly druhý a muži byli třetí.

Od druhého květnového víkendu jsme začali jezdit na soutěže v rámci Boleslavského poháru, kde naše ambice byli jasné, dopadnout v celkovém pořadí lépe jak předchozí rok, tedy být lepší než 6. Do soutěžení jsme se vrhli s plným nasazením. Hnedka z první soutěže jsme si vezli stříbrné medaile, což nás na začátku povzbudilo. Avšak po 11. místě z Chotětova a 13. ze Sukorad už to tak růžově nevypadalo. V Bakově jsme ještě vykřesali naději na hezké celkové umístění, poté co jsme byli druzí, avšak následně v Březně jsme naděje pohřbili, když jsme skončili 13. Na poslední soutěži v Kosořicích jsme vybojovali bronzové medaile a v celkovém pořadí se umístili stejně jako předchozí rok na 6. místě.

Nesmím opomenout okrskovou soutěž, která se v květnu konala na Horní Bukovině. Muži zde byli 2. a stará garda 5.

Rádi také každý rok jezdíme na soutěže do okolních vesnic. V Březovicích jsme s klukama skončili 2. Dále jsme jako podpora dětského soustředění vyrazili na soutěž do Dobšína Kamenice kde jsme měli neplatný pokus a z časových důvodů jsme se druhého pokusu nemohli zúčastnit. V červenci na Rokytu vyrazila naše stará garda, odkud si odvezla druhé místo. Již tradičně jsme sezónu ukončovali v Bítouchově, zde nám Hrdlořezy přerušili sérii 4 vítězství v řade a odsunuli nás na druhé místo, stará garda byla v Bítouchově první.

Baví nás jezdit na noční soutěže a tak jsme si nenechali ujít noční soutěž v Chotětově, kde se nám podařilo vyhrát. Vyhráli jsme i na další noční soutěži v Bakově.

Za zmínku jistě stojí i to že jsme o prázdninách vyrazili již potřetí na soustředění mužského a ženského týmu. Letos jsme nezaháleli a na soustředění na Čížovky jsme vyrazili v pátek na kolech. A v sobotu jsme uspořádali výlet na kolech, kdy se z plánovaných 35 km stalo kilometrů 50.

Na svou činnost si musíme také nějak vydělat. Takže jsme jako každý rok sekali zeleň v obci a na místním fotbalovém hřišti, proplachovali jsme potrubí a kanály, starali jsme se o údržbu a předělání oplocení obecního sběrného dvora. V prosinci jsme po roce a půl znovu museli vymalovat hasičárnu, bohužel není v našich silách uhlídat všechny děti, když zde probíhá hasičský kroužek. Poučeni z předchozího vývoje jsme vymalovali latexovou barvu, tak uvidíme, zda se to zlepší. Také jsme pomáhali s pořádáním dětského dne a na konci prázdnin jsme ve vlastní režii naplánovali hasičské ukončení prázdnin. Zde bych chtěl poděkovat bakovákům za ukázku hasičského zásahu a jejich nového vozu.

Nyní už bych jen chtěl poděkovat všem členům, kteří se celoročně aktivně podílejí na brigádách a pomáhají tím udržovat chod našeho sboru.

Hlavní poděkování patří také našim sponzorům, kterými jsou: 3PLUS1 servis, truhlářstí Žďánský a obecní úřad Nová Ves.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří v uplynulé sezóně reprezentovali náš sbor.

Děkuji.

Zpráva strojníka

Zpráva za rok 2017 ke dni 27.01.2018

Vozidlo značky Avia ujelo 1000 km za rok 2017.

(stav km ke dni 14.01.2017 je 601826km)

Motorové pila STIHL PS 310 odpracovala 15 hodin.

(spotřebvalo se 15 l PHM), (těžba dřeva do zbrojnice, školení)

Kalové čerpadlo Heron čerpalo 35 hodin.

(spotřebovalo se 35 l PHM), (tréninky, soutěž, cvičení, technická pomoc)

Plovoucí čerpadlo Hodna čerpalo 10 hodin.

(spotřebovalo se 10 l PHM), (technická pomoc, zkouška, cvičení)

Elektrocentrala Heron odpracovala 12,5 MTH.

(spotřebovalo se 13 l PHM), (čaodejnce, práce na dráze, zkouška)

Na všech agragátech se prováděla čtvrletní zkouška akceschopnosti.

Vše máme plně funkční a připraveno k zásahu.

Děkuji.

Zpráva materiálního technika ke dni 27.1.2018