Sbor dobrovolných hasičů Nová Ves u Bakova byl založen 1. ledna 1928. Původně byl sbor z Nové Vsi spojen se sborem v Malé Bělé, ale pro časté neshody došlo mezi sbory k dohodě o odloučení. Tehdy v připravném výboru byli Václav Čech, Jan Šlégl, Václav Štorch, Josef Nohýnek, Josef Beran a Stanislav Ferkl.

Začínali s vlastními silami, s dobrou vůlí, především však s přesvědčením společné práce vedoucí k těm nejvyšším cílům. Aby sbor přišel k nějakým finančním prostředkům, pořádal 28.2.1928 první hasičský ples.

I v dnešní době je sbor neodmyslitelnou součástí obce. Iniciativně se podílíme na společenských akcích pořádáne OÚ. Zajištujeme už tradiční zakončení prázdni pro děti, v květnu jsme součástí dětského dne a pořádáme každoročně výlet do plaveckého bazénu. Mezi naše akce patří i memoriál Josefa Průška, který pořádáme již řadu let.

Velkým přínosem nejen pro náš sbor ale i pro obec je bezesporu práce s dětmi, našimi nástupci, kterým se zde věnujeme opravdu poctivě každou neděli již řadu let. S družstvem dětí se pravidelně účastíme celoroční hry Plamen, 60 metrů překážek a ostatní hasičské soutěže.

Dalším družstvem jsou naše ženy. Ti se účastní soutěž Boleslavského poharu a různých okolních memoriálů. Ženy se snaží scházet pravidelně ale vzhledem jejich vytíženosti se to mnohdy nepodaří.

Družstvo mužu se skládá z 9 aktivních členů kteří se během roku na soutěžích vystřídají. Muži také jezdí soutěže Boleslavského poháru ve kterém se drží mezi prvními 5 příčkami. Schazejí se celkem pravidelně a věnůjí nevíce času tréniku požarního útoku.

Máme ve sboru i družstvo staré grady které se účastní pravidelně třech soutěží ročně.

Současný sbor dobrovolných hasičů se celoročně staré o sekání trávy v obci, pravidelně provádí čištění kanálů a prohlídky komínů. Díky těmto aktivitám dostáváme od obce finanční prostředky.

V roce 2010 proběhla rekonstrukce hasičské klubovny.

V roce 2003 byl zakoupen hasičský automobil pro místní jednotku která ma v současné době 10 aktivních a připravených hasičů. Obec zajištuje každoročně nákup potřebnéo materiálu.

V roce 2014 proběhla rekonstrukce přívesného vozíku a PS 18 (závodní stroj)

Líbí se Vám naše stánky?

ano (724)